Szukaj
  • Honorata Madeja

Zarabianie na flippingu nieruchomości

Wywodzi się z angielskiego "house flipping", co dosłownie oznacza obracanie domami i podobnie jak w przypadku home stagingu - nie ma polskiej nazwy. To kolejny sposób na inwestowanie w nieruchomości. We flippingu kupujemy je poniżej ceny rynkowej, aby następnie szybko sprzedać je z zyskiem.

Kiedy kupujemy nieruchomość w dobrym stanie technicznym i kiedy zaledwie wymaga ona wykorzystania elementów home stagingu, jak np. gruntowne wysprzątanie, przearanżowanie wnętrza czy odpowiednia prezentacja mieszkania klientowi - możemy ją szybko zbyć bez remontu w atrakcyjnej cenie dla klienta i z satysfakcjonującą nas marżą - tzw. flip bez remontu.

Kiedy zaś kupujemy nieruchomość, która wymaga remontu czy odświeżenia - inwestycja jest dłuższa i wiąże się z szeregiem dodatkowych kosztów - tzw. flip z remontem, ktory generalnie jest bardziej zyskowny.

W Polsce ten sposób zarobkowania cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Jest coraz więcej profesjonalistów, którzy zajmują się takim biznesem na poważnie i regularnie. Oczywiście nie brakuje też przypadkowych inwestorów, którzy zachęceni możliwymi zyskami decydują się na bycie flipperami bez wiedzy i przygotowania.

No właśnie - czy flip nieruchomości się opłaca?

To wszystko zależy od samego charakteru nieruchomości, jej statusu prawnego, jej lokalizacji oraz przede wszystkim aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Generalnie, im wyższa nominalna cena rynkowa danej nieruchomości vs. cena za jaką ją kupiliśmy, tym proporcjonalnie większego zysku z flipa możemy się spodziewać. Zysk z flipa może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście należy też pamiętać, że flipping nieruchomości na dużą skalę to już nie hobby czy podreperowanie domowego budżetu, a profesjonalna działalność gospodarcza, która wymaga opłacania z tego tytułu podatków.

Mam nadzieję, że dzięki temu postowi - przybliżyłam Wam kolejny ciekawy sposób na inwestowanie w nieruchomości 🙂111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie