Szukaj
  • Honorata Madeja

Czym jest Home Staging? Kim jest home stager?

Chyba najtrafniejszą i najkrótszą definicję co to takiego Home Staging usłyszałam na kursie, którego miałam okazję być uczestnikiem:


"Home Staging polega na właściwej prezentacji nieruchomości oraz pokazaniu jej

potencjału, tak aby udało się ją sprzedać lub wynająć możliwie za jak najwyższą cenę

oraz w jak najkrótszym czasie."


Historia Home Stagingu

Home Staging narodził się w 1972 roku w USA, a jego pomysłodawczynią i prekursorką była dekoratorka wnętrz i agentka nieruchomości Barb Schwarz. Uważała ona, że stan nieruchomości, w której mieszkamy na co dzień, niekoniecznie powinno się przedstawiać tak samo, w przypadku, gdy wystawiamy ją na sprzedaż. Pani Schwarz stwierdziła, że odpowiednie przygotowanie nieruchomości pomoże i przyspieszy jej sprzedaż oraz pozwoli uzyskać atrakcyjniejszą cenę. Jej strategia marketingowa określana jako Home Staging, szybko znalazła uznanie wśród innych specjalistów w branży obrotu nieruchomościami i obecnie jest podstawą ich działania – zwłaszcza na rynku amerykańskim, brytyjskim i skandynawskim. Aktualnie w Stanach Zjednoczonych większość nieruchomości wystawianych na sprzedaż jest przygotowywana przez profesjonalnych home stagerów.

Od 1999 roku Home Staging stał się standardem na brytyjskim i skandynawskim rynku nieruchomości. W ostatnich latach ponad 70% wszystkich sprzedanych nieruchomości w Szwecji zostało poddawanych Home Stagingowi.


Co możemy zyskać stosując Home Staging?

Według badań National Association of Realtors w USA, Home Staging podwyższa wartość nieruchomości o około 10% i przyspiesza jej zbycie o około 40% i jest to chyba najbardziej zachęcająca właścicieli nieruchomości zaleta Home Stagingu, dzięki czemu korzystają z tych usług przed zbyciem swojej nieruchomości.


Jak przeprowadzić Home Staging?

Obecnie nie każdy może sobie  pozwolić na dysponowanie wolnym czasem do przeprowadzenia samodzielnie metamorfozy swojej nieruchomości (Home Stagingu). Dodatkowo po prostu nie każdy czuje się na siłach, aby ją dokonać. Wówczas warto skorzystać z usług home stagerów, a więc ludzi, którzy się w tym specjalizują. Są to odpowiednio przygotowani fachowcy, którzy przeprowadzają proces Home Stagingu od początku do końca. Ich praca rozpoczyna się od diagnozy przyczyny problemu sprzedaży czy najmu nieruchomości i na jej podstawie przedstawiają plan działania wraz z kosztorysem ustnie lub pisemnie w formie raportu w zależności od wybranej przez Klienta usługi. To oni też profesjonalnie fotografują nieruchomość. Obrobione, finalne zdjęcia przekazywane są właścicielom nieruchomości, którzy w tym momencie mogą już umieścić je w swojej ofercie sprzedaży lub najmu.


W Polsce Home Staging staje się coraz bardziej popularny dzięki swoim istotnym i konkretnym zaletom tej usługi:

- podwyższenie ceny sprzedaży czy najmu nieruchomości,

- znaczne poprawienie szybkość jej zbycia,

- komfort i wygoda dla Klienta.


Dlatego jeśli zastawiasz się dlaczego Twoja nieruchomość nie sprzedaje się albo nie cieszy się zainteresowaniem najemców - może warto rozważyć możliwość skorzystania z usług home stagera ?


Zachęcam do współpracy :-)
34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie