Szukaj
  • Honorata Madeja

Inwestycja w nieruchomości – to się po prostu opłaca!

Nieustannie panująca moda na kupowanie nieruchomości pod wynajem trwa i trudno się temu faktowi dziwić, bowiem to regularne dochody dla jego właściciela.


Jak już niejednokrotnie udowadniali eksperci zarówno z branży finansowej jak i rodzimej branży, inwestycja w nieruchomości to dość stabilna forma zarabiania pieniędzy.


Oczywiście to jak szybko zaczniemy odczuwać, że na naszym koncie pojawia się gotówka z tej inwestycji uzależnione jest od wielu czynników zewnętrznych i takich, na które my sami mamy wpływ.

Czynnikami zewnętrznymi związanymi z kosztem najmu są na pewno forma sfinansowania inwestycji zakupu mieszkania pod wynajem (czy mieszkanie jest kredytowane czy zostało kupione z naszych środków), w jakim mieście i w jakiej lokalizacji się ono znajduje oraz czy mieszkanie jest z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Oprócz czynników, które opisałam powyżej, my również możemy mieć wpływ na to, za jaką ostatecznie cenę wynajmiemy nasze mieszkanie. Bowiem skoro ceny najmu z roku na rok są coraz wyższe - wynajmujący oczekują oferty mieszkań, które będą miały dobry standard, tj. będą wyposażone w dobrej jakości meble i sprzęty. Dzięki temu będziemy mogli wynająć je drożej, nawet jeśli jest nieco oddalone od centrum, niż mieszkanie w ścisłym centrum, które pamięta “czasy PRL”. Już samo odświeżenie mieszkania (np. dzięki Home Stagingowi) i dokupienie sprzętów podwyższających standard, takich jak lodówka, zmywarka, pralka i suszarka czy ekspres do kawy może wpłynąć na wyższą cenę jaką będą chcieli nam zapłacić nasi wynajmujący.

Dodatkowo w dłuższej perspektywie wartość naszego mieszkania będzie wzrastać dzięki niekończącej się hossie na rynku nieruchomości oraz ciągle rosnącemu na nie popytowi versus ich wciąż za małej dostępności oraz znacznie pogarszającym się warunkom uzyskiwania kredytów hipotecznych zwłaszcza przez młode „startujące” osoby.


Dlatego dla wielu - ponieważ nie mogą sobie od razu pozwolić na zakup nieruchomości - jedyną opcją jest jej wynajem – „od Nas”!Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu nieruchomości w tym celu, skontaktuj się ze mną! Chętnie pomogę :-)

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie